Huurwaardeforfait (artikel 3.112 Wet IB 2001)

Bekijk recentere tarieven

Is het huurwaardeforfait op mij van toepassing?

kalenderjaar WOZ-waarde tot  12.500 WOZ-waarde van  12.500 tot  25.000 WOZ-waarde van  25.000 tot  50.000 WOZ-waarde van  50.000 tot  75.000 WOZ-waarde boven  75.000 Max bijtelling
             
2009 nul 0,20% 0,30% 0,40% 0,55%  
2008 nul 0,20% 0,30% 0,40% 0,55%  9.300
2007 nul 0,20% 0,30% 0,40% 0,55%  9.150
2006 nul 0,20% 0,35% 0,45% 0,60%  8.900
2005 nul 0,20% 0,35% 0,45% 0,60%  8.750
2004 nul 0,30% 0,50% 0,65% 0,85%  8.500
2003 nul 0,30% 0,45% 0,60% 0,80%  8.200
2002 nul 0,30% 0,45% 0,60% 0,80%  8.000
2001 nul 0,30% 0,45% 0,60% 0,80%  7.800

Bovendien ingaand 2005: het huurwaardeforfait is nooit meer dan de (aftrekbare) hypotheekrente (artikel 3.123a Wet IB 2001); bereken of u er voordeel bij heeft om uw hypotheeklening op te voeren in Box3.

Bijtelling winst voor privegebruik woning (artikel 3.19 Wet IB 2001)

Deze tabel geldt voor ondernemers waarvan de woning op de balans staat, en de onderhoudskosten van de woning gedragen worden door de onderneming.

kalenderjaar WOZ-waarde tot  11.913 WOZ-waarde van  11.913 tot  12.500 WOZ-waarde van  12.500 tot  25.000 WOZ-waarde van  25.000 tot  50.000 WOZ-waarde van  50.000 tot  75.000 WOZ-waarde boven  75.000 Max bijtelling
               
2009 0,75% 0,75% 0,95% 1,05% 1,15% 1,30%  
2008  100 0,75% 0,95% 1,05% 1,15% 1,30%  
2007  100  100 1,00% 1,10% 1,20% 1,40%  22.300
2006  100  100 1,00% 1,15% 1,25% 1,45%  21.700
2005  100  100 1,00% 1,15% 1,25% 1,40%  21.250
2004  136 1,15% 1,45% 1,65% 1,80% 2,05%  20.650
2003  136 1,15% 1,45% 1,60% 1,75% 2,00%  20.000
2002  136  137 1,40% 1,55% 1,70% 1,95%  19.450
2001  136  137 1,40% 1,55% 1,70% 1,90%  18.950

 

Jeroen van Rossum, 22 april 2005, JONGSTE UPDATE 12 januari 2017.

Gebruik maken van onze diensten

Wij gaan zorgvuldig te werk en recht op vergoeding van eventuele schade heeft u niet, zelfs niet als er onjuistheden mochten staan in gepubliceerde artikelen.

Het opnemen van een link naar onze website is toegestaan, evenals het integraal tonen van door ons opgemaakte pagina's in een frame van uw eigen website. Voorwaarde is dat u ons per mail een link stuurt naar de pagina waar u naar ons verwijst.